Mokslininkai: pinigų medis tikrai pritraukia pinigus, tik ne taip, kaip galvojate
2017-07-14
Mokslininkai: pinigų medis tikrai pritraukia pinigus, tik ne taip, kaip galvojate
Pasaulio istorijoje mokslininkams jau ne vieną kartą teko patvirtinti ezoterikų ir bioenergetikų teorijas apie tam tikrus dalykus. Pasirodo, kad pinigų medžio legenda ir tikėjimas, kad šis augalas neša pinigus ne iš piršto laužtas.
Zamiokulkas (geriau žinomas kaip pinigų medis) nuo seno labai mėgstamas lietuvių augalas. Pagal fengšui teoriją, šis augalas gamina teigiamos energetikos srautą, kuris pritraukia sėkmę ir laimę, dėl ko žmonės, kurie augina šiuos augalus, tampa ir geriau finansiškai apsirūpinę.
Pietų Afrikos šalyse, iš kur šis medis kilęs, gyva legenda apie šamaną, kuris tam, kad jo krašto žmonės būtų turtingesni, išbarstė monetų, iš kurių ir priaugo šių medžių.
Tuo tarpu lenkai tiki, kad zamiokulkas į namus prišaukia sveikatą, čekai - laimę. Pasaulio istorijoje mokslininkams jau ne vieną kartą teko patvirtinti ezoterikų ir bioenergetikų teorijas apie tam tikrus dalykus.
Pasirodo, kad pinigų medžio legenda ir tikėjimas, kad šis augalas neša pinigus ne iš piršto laužtas.
Mokslininkai atliko eksperimentą ir nustatė, kad zamiokulkas padeda išvalyti orą, užterštą sintetinių chemikalų nuo baldų ir valymo darbų. Taip pat jis labai gerai filtruoja patalpų orą ir padidina deguonies srautą.
Tyrimai parodė, kad vienas auginamas pinigų medis net iki 30 proc. pagerina 20 m² kambario oro kokybę, o žmonės jame geriau išsimiega ir žymiai pagerėja jų protinė veikla lyginant su kitais žmonėmis, kurių patalpose pinigų medžio nebuvo. Iš viso tyrime dalyvavo virš 100 žmonių, kuriuos reguliariai stebėjo mokslininkai. Rezultatai patvirtino, kad žmonių, kurie augino zamiokulką savo gyvenamoje patalpoje, ne tik darbo našumas buvo geresnis, bet ir analitinis mąstymas. Jiems geriau sekėsi spręsti testus, kryžiažodžius, matematines užduotis.
Taip pat kraujo tyrimai rodė mažesnį streso hormonų skaičių. Mokslininkai teigia, kad tikėjimas, jog pinigų medis gali „pritraukti" daugiau pinigų į šeimą yra iš dalies teisingas.
Tačiau ne medis atneša tuos pinigus, o patys žmonės augalo dėka gali geriau ir „blaiviau" mąstyti, kas leidžia jiems būti kūrybiškesniems ir produktyvesniems tiek darbe, tiek ir kasdieniniame gyvenime.