Išmonė be ribų: naujausi Lietuvos vaikų vardai vėl stulbina keistenybėmis

Diva, Ladamira, o gal Snėja? Aldijus, Dorukas ar Giridharis? Tokius galvosūkius sprendė naujai iškepti Lietuvos tėveliai, rinkdami vardus savo atžaloms. Bent jau toks įspūdis gali susidaryti iš portale tevu-darzelis.lt paskelbto 2017 m. pirmojo pusmečio naujų vaikų vardų sąrašo.

Sąrašas originalumu nedaug nusileidžia didelio dėmesio sulaukusiam ankstesnio pusmečio naujų vaikų vardų sąrašui. Tiesa, galima pastebėti, kad šiemet indiški serialai nebe tokie reikšmingi formuojant jaunų tėvų skonį vardams. Užtat atsirado vardas iš turkų serialo „Gyvenimo bangos" - Dorukas. Vis dėlto keistų, sunkiai paaiškinamų ir savotiškai skambančių vardų nemažai.

Nauji mergaičių vardai:

Aiko, Ailanta, Aiverija, Aletė, Anatolija, Arinė, Aristina, Arnetė, Aviljana, Diva, Ebele, Egera, Eita, Elira, Eloise, Hereida, Hindu, Jausmė, Kalina, Ladamira, Lukerija, Melano, Noemė, Odelija, Olatokunbo, Olijana, Ordeta, Oslanda, Ričelė, Salju, Santija, Shanzay, Snėja, Solomija, Sunita, Šarlote, Šiaurė, Šviesa, Timona, Tvesha, Uola, Upa, Videlija, Vytėja, Žemeina, Ženia.

Nauji berniukų vardai: Aldijus, Amyras, Artanas, Believe, Deivanas, Dorukas, Dženkas, Džonas, Eimonas, Evian, Favaz, Flavio, Gedeonas, Giridharis, Glėbas, Heimantas, Jaudrius, Jupiteris, Kristalis, Lucijanas, Meinas, Naimanas, Nehemija, Nėlis, Novakas, Pamir, Polis, Rytenis, Skotas, Svetozar, Tainoras, Taro, Vardan, Žalvaris.

Užsienietiški ir lietuviški

Nuostabą keliantis mergaitės vardas Olatokunbo, pasirodo, yra nigeriečių kilmės moteriškas vardas, reiškiantis „iš užjūrio".

Berniuko vardas Vardan, pasirodo, yra ne žodžio „vardas" krypties vietininko linksnis, o armėniškas vardas, reiškiantis rožę. Jau minėtas Giridharis - vardas, kilęs iš sanskrito ir reiškiantis „laikantis kalną".

Tarp pačių naujausių, pirmą kartą Lietuvos istorijoje užregistruotų vardų - ir visai suprantami bei lietuvio ausies nerėžiantys, tiesiog lig šiol buvę bendriniais žodžiais vardai Šiaurė, Šviesa, Uola, Žalvaris, planetos ir romėnų dievo vardas Jupiteris.

Negirdėtai, tačiau visiškai lietuviškai skamba ir Jausmė, Vytėja, Jaudrius, Rytenis.

Neabejotinai lietuviškos kilmės ir vardas Žemeina, tačiau sunku suprasti, ar tai junginys iš upės Žeimenos ir deivės Žemynos vardų, ar kas nors kita.

 


Komentarai


Rašyti komentarą

Marie
2020-03-13 22:40:31
Rimtas ir labai sąžiningas pinigų paskolos pasiūlymas

Sveiki, mes suteikiame paskolas bet kuriam fiziniam ar juridiniam asmeniui, kuris gali gerbti savo įsipareigojimus.
Mūsų kredito pasiūlymas svyruoja nuo € 3,000 iki € 900,000, su nominalia palūkanų norma 3%, nepriklausomai nuo sumos.
Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su mumis elektroniniu paštu: mariegouv75@gmail.com arba whatsapp: +2 296 738 0578


Parašykite komentarą

Slapyvardis*:
El. paštas:
Komentaras*: