Pirmadienio vakarą iš Vilniaus geležinkelio stoties bus išlydėta "Misija Sibiras 2017" ekspedicija

Šešioliktosios "Misija Sibiras" ekspedicijos dalyviai šiandien vakare išvyksta į Rusiją. Išlydėti dalyvius galima iš Vilniaus geležinkelio stoties 19:00, pranešta oficialioje Facebook paskyroje.

Šių metų misijos tikslas - sutvarkyti Tuluno ir Nižneudinsko rajonuose esančias kapines ir pabendrauti su Sibire likusiais tremtiniais iš Lietuvos.

Grįžus į Lietuvą "Misijos Sibiras" dalyvių laukia ypatinga užduotis - dalytis su jaunąja karta įspūdžiais ir patirtimi iš lietuvių tremties vietų.

Prieš dar vieną istorinę kelionę projektas "Misija Sibiras" prisijungia ir prie prezidentės inicijuotos kampanijos "Už saugią Lietuvą". Iš Irkutsko grįžę dalyviai važiuos per Lietuvos vaikų dienos centrus, globos namus ir pasakos apie ekspedicijos patirtis, okupacijos ir trėmimų istoriją ir taip prisidės ugdant pilietiškumą bei patriotiškumą.

Šių metų ekspedicija - jau 16-oji. Per 12 "Misija Sibiras" gyvavimo metų sutvarkyta daugiau nei 100 lietuvių kapinių.


Apie projektą

Nuo 2006 metų norą leistis į sudėtingas keliones Lietuvos tremtinių keliais pareiškė daugiau kaip 12 tūkstančių jaunų šalies žmonių.

Nuo projekto vykdymo pradžios lietuvių tremties ir įkalinimo vietose Sibire jau apsilankė penkiolika ekspedicijų. Projektas sėkmingai padeda puoselėti istorinę atmintį bei tautinį patriotiškumą tarp jaunimo, skatinti kartų dialogą ir tarpusavio supratimą ypač aktualiais Lietuvos naujausiųjų laikų istorijos klausimais, įamžina Sibire kalėjusių tautiečių atminimą, pagal galimybes sutvarko lietuvių tremtinių kapus.

Pernai "Misija Sibiras 2016" dalyviai įveikė kelionę į Igarką. Ši vietovė buvo pasirinkta kaip miestas, kuriame buvo gausiausia vienoje vietoje susitelkusi lietuvių tremtinių bendruomenė. Vien 1948 metais į Igarką buvo ištremta apie aštuonis tūkstančius lietuvių.

"Misija Sibiras" atvirkščiai

Rusijos Pskovo valstybinio universiteto studentų būrys liepos 3-14 dienomis lankėsi Panevėžio rajone, kur sutvarkė sovietų karių, karo laikais žuvusių Lietuvos teritorijoje, kapus.


Tai jau antroji Pskovo studentų kelionė į Lietuvą: pirmoji įvyko pernai vasarą. Praeitais metais jaunuolių būrys iš 15 žmonių, tarp jų 11 merginų ir 4 vaikinai tvarkė kapavietes Zarasų rajone. Projekto iniciatoriumi tapo Rusijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Jis pasiūlė organizuoti šią akciją kaip atsaką Lietuvos projektui "Misija Sibiras".

 


Komentarai


Rašyti komentarą

Marie
2020-03-13 22:42:19
Rimtas ir labai sąžiningas pinigų paskolos pasiūlymas

Sveiki, mes suteikiame paskolas bet kuriam fiziniam ar juridiniam asmeniui, kuris gali gerbti savo įsipareigojimus.
Mūsų kredito pasiūlymas svyruoja nuo € 3,000 iki € 900,000, su nominalia palūkanų norma 3%, nepriklausomai nuo sumos.
Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite su mumis elektroniniu paštu: mariegouv75@gmail.com arba whatsapp: +2 296 738 0578


Parašykite komentarą

Slapyvardis*:
El. paštas:
Komentaras*: