5 patarimai renkantis virtuvės baldus

Virtuvės įrengimas bei baldai yra svarbūs turbūt daugiau nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Virtuvėje praleidžiate tikrai daug laiko, net ir jei nesate pagrindinis maisto gamintoja(-as) namuose, šioje patalpoje lankytis teks ir po daugiau nei kelis kartus dienoje. Problemos dėl netinkamai pasirinktų baldų gali pridaryti daugybę nepatogumų ir nemalonumų. Bus sunku paruošti patiekalus, nebus kur dėti indų, sunku išdėlioti išplautus indus, patogiai paskirstyti prieskonius, cukrinę, duoninę t.t. Kad to nebūtų – štai jums 5 patarimai, padėsiantys rinktis virtuvės baldus.

Uždaros bei atviros lentynos

Problema virtuvėje numeris 1 – vietos trūkumas. Dėl daiktų pertekliaus arba vietų, kur juos sudėti stygiaus dažnai nutinka taip, kad puodai, lėkštės, stalo įrankiai ir kiti rakandai atsiranda ten, kur jiems visai ne vieta. Kad to išvengti virtuvėje visada rekomenduojama įsirengti pakankamai (patikėkite, jų per daug nebus) lentynų, stalčių ir sekcijų. Puodų, stalo įrankių, ingredientų bei papildomų rakandų visad daugėja ir niekada negali žinoti, kada gi jų prisireiks. Bet kuriai šeimai ar asmeniui reikės vieno stalčiaus įrankiams, didžiulės sekcijos puodams bei keptuvėms, spintelės arbatoms ir taip toliau...

Kad būtų lengviau rinktis, žinokite, jog šiuo metu uždaros lentynos dominuoja moderniuose interjeruose. Virtuvės dažnai neišvalysi, todėl uždaras sprendimas geresnis, nes nesikaups dulkės, lentynos ir stalčiukai bus geriau apsaugoti nuo nešvarumų. Atviri paviršiai tinka mažai naudojamoms arba labai nuošalioms virtuvės erdvėms.

Paviršiai – atsparūs drėgmei ir lengvai valomi

Problema virtuvėje numeris 2 – nešvara. Jeigu galvojate, kad turčiai savo virtuvėse turi marmurinius stalus tik dėl to, kad jie tai gali sau leisti ir paprasčiausiai puikuojasi turtu – klystate. Marmuras, granitas bei kitos prabangios medžiagos virtuvėje yra puikios, nes beveik joks nešvarumas neįsigeria į paviršių. Juos nuvalyti bus juokų darbas. Kitu atveju rinkitės tuos paviršius, kurie atsparūs drėgmei (tad ne tiks prastai apdirbta mediena), bei yra lengvai valomi. Pasirinkę baltus paviršius visad rizikuojate ilgu ir varginančiu valymu.

Skirstykite viską į zonas

Prieš įrengdami virtuvę – kiek paplanuokite, kaip viskas atrodys. Turi būti paliktas pakankamas ventiliacinis tarpas, turi likti vietos tarp viryklės ir šaldytuvo, tarp sienos ir viryklės ir taip toliau. Stalai ir spintelės turi būti vienodo aukščio, o pločiai bei ilgiai irgi būtų gerai, jei sutaptų, kad kažkas neliktų kyšoti.

Kad būtų paprasčiau viską skirstykite į zonas. Čia bus čiaupas ir plovimo zona, čia pjaustysite ir ruošite maistą, čia stovės stalas, čia bus viryklė, orkaitė, o galutinėje vietoje bus laikomi indai, prieskoniai. Pasirinkimo laisvė – jūsų rankose.

Vientisas stilius

Stilius virtuvėje irgi turi būti. Peržvelgę bet kurį prekių katalogą ar interjero žurnalą rasite puikių pavyzdžių, kaip turi atrodyti stilinga virtuvė. Nors jums nebūtina kurti kažko, verto Oskaro ar Auksinio Gaublio, bet pasistenkite išlaikyti vientisumą. Jeigu dominuoja Skandinaviškas stilius – neįterpkite pompastiško šaldytuvo ar panašiai. Vadovaukitės savo intuicija.

Kam išleisti daug, kam mažai

Virtuvės baldai internetu kainuoja tikrai pigiau nei įprastose parduotuvėse. Garantijos tos pačios, prekių kokybė irgi. Bene visada taupesnis sprendimas bus pirkti baldus internetu.

Kas liečia išlaidas – didesnę dalį vis tiek „suvalgys“ buitinė technika, jai ir rekomenduojame pasilikti didžiąją dalį biudžeto. Baldams išleisti rekomenduojame tiek, kad kuo daugiau liktų viryklei, šaldytuvui, skrudintuvui ir kitai panašiai įrangai.


Komentarai


Rašyti komentarąParašykite komentarą

Slapyvardis*:
El. paštas:
Komentaras*: